گیربکس

گیربکس‌های صنعتی شرکت WEG (گیربکس ها و گیرموتور ها)

با توجه به اینکه موتورهای الکتریکی عموما دارای سرعت چرخش بالا و قدرت پایین می‌باشند، در بسیاری از کاربردهای صنعتی نیاز به قدرت بالاتر و یا سرعت چرخش پایین تر می‌باشد. بهترین راهکار چه از نظر فنی و چه از نظر اقتصادی برای افزایش قدرت و کاهش سرعت چرخش موتورهای الکتریکی، استفاد از گیربکس می‌باشد. عملکرد آن ها بدین صورت می‌باشد که یا با کاهش دور، گشتاور را افزایش می‌دهند، و یا اینکه با کاهش گشتاور، دور را افزایش می‌دهد.

مهمترین پارامتر های انتخاب گیربکس

 • توان ورودی گیربکس: قدرت خروجی الکتروموتور بر حسب کیلووات یا اسب بخار.
 • گشتاور خروجی گیربکس: برحسب واحد نیوتن، متر سنجیده می‌شود.
 • دور ورودی گیربکس: سرعت چرخش شفت خروجی الکتروموتور rpm.
 • دور خروجی گیربکس: سرعت چرخش شفت خروجی گیربکس rpm.
 • نسبت تبدیل ratio: نسبت دور خروجی بر دور ورودی گیربکس.
 • سازنده گیربکس: کیفیت ساخت، بروز بودن تکنولوژی طراحی و خدمات پس از فروش.

از دیگر مشخصه ها می‌توان عملکرد بسیار روان و کم صدا را نام برد. یکی از مزایای فوق العاده سیستم مدولار امکان اضافه نمودن کیت‌های مختلف به مدل استاندارد و با توجه به نیاز مشتری می‌باشد. از جمله این کیت‌ها می‌توان سیستم ترمز سینگل و دابل، سیستم‌های تهویه، افزایش و توسعه سیستم‌های ترمینال باکس، سیستم‌های انکودر (داخل یا خارج فن)، بک استاپ، کپ‌های حفاظتی و هند ویل نام برد. با بررسی پیوسته و دقیق نیاز های بازار، ابعاد پوسته در حالت استاندارد بسیار نزدیک به مشخصات مورد نیاز بازار در نظر گرفته می‌شوند، تا بتوان براحتی از آن‌ها به عنوان محصولات جایگزینی استفاده نمود. و این بدین معنی است که نه تنها این تولیدات بسیار مناسب پروژه‌های صنعتی جدید می‌باشند، بلکه به راحتی می‌توان از آن‌ها در پروژه‌های موجود و به عنوان جایگزین استفاده نمود.

جهت مشاوره و ثبت سفارش انواع گیربکس می‌توانید با شماره 88701740 (ده خط) واحد ثبت سفارشات تماس حاصل فرمایید

سری Alumag

گیربکس‌های کاهنده این سری که دارای ساختار worm gear (سیستم چرخدنده _ میله ای) دارای مصارف صنعتی، اعم از صنایع سنگین و صنایع سبک و حتی مصارف خانگی بسیاری می‌باشند که در آنها دقت و کیفیت بسیار حايز اهمیت باشد.

اساسا از نظر ساختاری، worm gear ها را می‌توان به سه دسته عمده تقسیم نمود:

Non-thorated: اساسا در مصارف صنعتی بسیار حساس استفاده می‌شود و طراحی آن به گونه است که میله محرک (worm) آن دارای شیار‌های سری نمی‌باشد. به همین علت در مقابل بار های بالاتر از بار نامی و تنش‌های حاصله می‌تواند بسیار آسیب پذیر باشد.

Single-thoraded: دندانه‌ها به صورت محدب بوده، که در نتیجه قابلیت انتقال بار بسیار بالا و در عین حال استهلاک بسیار کم چرخدنده های می‌باشند.

Double-throaded: شیارها و دندانه های در کلیه قطعات درگیر به صورت محدب می‌باشند. که در نتیجه سطح تماس بسیار بالا بوده و کارکرد بسیار ظریف تر و دقیق تر و انتقال نیروی بسیار بیشتر را در بر خواهد داشت.

از جمله کاربردهای صنعتی می‌توان در سیستم‌های ماشین آلات صنعتی بزرگ و کوچک و دستگاه‌های تولیدی، از محسنات این سری کاهنده‌ها، می‌توان امکان تغییر دقیق سرعت دورانی و تغییر گشتاوربه میزان بالا اشاره نمود.

مزایا گیربکس کاهنده با شفت عمودی و فریم آلومینیومی:

 • دامنه وسیعی از کاربردها و مصارف صنعتی.
 • اقتصادی‌ترین نسبت چرخدنده
 • قرارگیری شفت: عمودی
 • نسب کاهش مرحله اول (ساده): 10 به 80
 • نسب کاهش ثانویه (دو گانه): 100 به 6400
 • گشتاور: از 12 تا 76 نیوتون متر (Nm)
 • بازده نامی موتور: از 12 تا 1.1 کیلو وات (kW)
 • روش های مختلف نصب: مستقیم به پوسته، پایه دار، فلنجی، بازویی
 • شفت خروجی: شفت توخالی (استاندارد)، یکپارچه، دابل

سری Helimax یکپارچه

با توجه به اینکه موتورهای الکتریکی عموما دارای سرعت چرخش بالا و قدرت پایین می‌باشند، در بسیاری از کاربردهای صنعتی نیاز به قدرت بالاتر و یا سرعت چرخش پایین تر می‌باشد. بهترین راهکار چه از نظر فنی و چه از نظر اقتصادی برای افزایش قدرت و کاهش سرعت چرخش موتورهای الکتریکی، استفاد از گیربکس می‌باشد. عملکرد آن‌ها بدین صورت می‌باشد که یا با کاهش دور، گشتاور را افزایش می‌دهند، و یا اینکه با کاهش گشتاور، دور را افزایش می‌دهد.

برای کاربردهای کوچکتر، شرکت وگ سه مدل کم حجم تر و کمپکت با فریم یکپارچه یا Monobloque (و یا Monoblock)  با ظرفیت های بین 2000 تا 4500 نیوتون متر ارايه می‌دهد. با دارا بودن سایز و وزن بسیار بهینه تر نسبت به محصولات دیگر تولید کنندگان بین المللی، امکان نصب در محدوده وسیعی از کاربردهای خاص و با ارائه نسبت وزن به گشتاور منحصر بفرد و مثال زدنی وجود دارد.

برخی از مشخصات و مزایای این سری گیربکس ها، که کیفیت بسیار بالا و دقت آنها، محصولات WEG را از دیگر رقبا متمایز می‌نماید به صورت زیر می‌باشد:

 • بازدهی و راندمان منحصر بفرد
 • استاندارد دقت و تلرانس بسیار بالا
 • طول عمر مفید و پایداری فوق العاده

جهت مشاوره و ثبت سفارش انواع گیربکس می توانید با شماره 88701740 (ده خط) واحد ثبت سفارشات تماس حاصل فرمایید

سری Magma M

با توجه به اینکه موتورهای الکتریکی عموما دارای سرعت چرخش بالا و قدرت پایین می‌باشند، در بسیاری از کاربردهای صنعتی نیاز به قدرت بالاتر و یا سرعت چرخش پایین تر می‌باشد. بهترین راهکار چه از نظر فنی و چه از نظر اقتصادی برای افزایش قدرت و کاهش سرعت چرخش موتورهای الکتریکی، استفاد از گیربکس می‌باشد. عملکرد آنها بدین صورت می‌باشد که یا با کاهش دور، گشتاور را افزایش می‌دهند، و یا اینکه با کاهش گشتاور، دور را افزایش می‌دهد.

بزرگترین مزیت سری Magma M، طراحی فوق العاده پیشرفته و سیستم مدولار آن می‌باشد.

 • امکان تطبیق خروجی به شفت مستقیم (single shaft)، شفت دوگانه (double shaft)  و شفت توخالی (Hollow shaft) .
 • امکان تطبیق هر نوع ورودی، مانند شفت مسقیم (single shaft)، اتصال فلنجی نوع FF یا C بر اساس استاندارد DIN
 • امکان تهیه انواع کیت های مورد نیاز، مانند کیت های اتصال و فیکس کردن تجهیز، پایه، اتصالات فلنجی و یا حتی بازویی.
 • بازدهی و راندمان منحصر بفرد
 • استاندارد دقت و تلرانس بسیار بالا
 • طول عمر مفید و پایداری فوق العاده

سری Helimax تک مرحله ای

با توجه به اینکه موتورهای الکتریکی عموما دارای سرعت چرخش بالا و قدرت پایین می‌باشند، در بسیاری از کاربردهای صنعتی نیاز به قدرت بالاتر و یا سرعت چرخش پایین تر می‌باشد. بهترین راهکار چه از نظر فنی و چه از نظر اقتصادی برای افزایش قدرت و کاهش سرعت چرخش موتورهای الکتریکی، استفاد از گیربکس می‌باشد. عملکرد آنها بدین صورت می‌باشد که یا با کاهش دور، گشتاور را افزایش می‌دهند، و یا اینکه با کاهش گشتاور، دور را افزایش می‌دهد.

هلیماکس تک مرحله با دارا بودن جدیدترین تکنولوژی روز، جزو پیشرفته ترین گیربکس های تک مرحله ای می‌باشند. طراحی فوق العاده این سری نه تنها مناسب ظرفیت های بسیار بالا و سنگین می‌باشد، بلکه می‌توان از آنجا مواردی که نیاز به سرعت بالا، دقت و اطمینان بالاتر از استاندارد و یا نسبت توان به وزن بهینه باشد استفاده نمود.

محصولات این سری را می‌توان به خوبی در پروژه های جایگزین در بسیاری از صنایع استفاده نمود. سری هلیماکس استاندارد از سایز‌های 20 تا 46، با نرخ کاهنده از 1.12 تا 5.6 و خروجی نامی از 6830 تا 95000 نیوتون متر (Nm) و تا توان‌هایی تا حداکثر    20000 kW و براساس نیاز مشتری تولید می‌شوند. سایز های بالاتر از 50 و حتی تا 65 را میتوان بر اساس نیاز مشتری و سفارش تولید نمود.

برخی از مشخصات و مزایای این سری گیربکس ها، که کیفیت بسیار بالا و دقت آن ها، محصولات WEG را از دیگر رقبا متمایز می‌نماید به صورت زیر می‌باشد:

 • بازدهی و راندمان منحصر بفرد
 • استاندارد دقت و تلرانس بسیار بالا
 • طول عمر مفید و پایداری فوق العاده

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *