الکتروموتورهای ولتاژ بالا

الکتروموتورهای ولتاژ بالا

با الکتروموتور ولتاژ بالا وگ آشنا شوید.

High Voltage Motors – WEG

اصطلاح ولتاژ بالا یا فشارقوی (high voltage) نوعی از مدارهای الکتریکی است که به دلیل سطح ولتاژ بالای خود لازم دارد تا تدابیر ویژه ی امنیتی یا عایق‌بندی مناسب در آن ها انجام گیرد. در واقع ولتاژ بالا (high voltage) ولتاژی بیش از ۱٬۰۰۰ ولت است به عبارتی دیگر ولتاژهای بالای هزار ولت را ولتاژ بالا و ولتاژهای زیر هزار ولت را ولتاژ پایین می‌گویند.

الکتروموتورهای ولتاژ بالای WEG بسیار قابل اطمینان و دارای عمر مفید طولانی برای کاربردهایی با بالاترین توان و گشتاور می‌باشد که تقریبا با هر سفارش و ترکیب بندی (configuration) قابل تصوری، امکان تولید و ارائه دارند.
در طیف گسترده ای از صنایع مهم جهان از جمله ایران محصولات WEG برزیل جزو اصلی ترین برند های درخواستی کارفرمایان (vendor list) می‌باشد که این مسئله بیانگر کیفیت جهانی و پیشرو بودن این برند بین المللی در عرصه ی محصولات صنعتی و اتوماسیون صنعتی می‌باشد.
در صورت استفاده از الکتروموتور های ولتاژ بالای WEG امکاناتی همچون سیستم های خنک کننده و کلاس های حفاظتی گوناگون و امکان استفاده در هر گونه محیطی از جمله محیط های آلوده و قابل انفجار و… می‌توان سفارش داد و استفاده نمود. این الکتروموتورها بنا به نوع سیستم خنک کننده قابل انعطافشان، تنوع طراحی و ساخت می‌توانند در هر زمینه ای از صنعت از جمله کوره‌های ذوب‌آهن، ایستگاه‌های کمپرسور گاز مرکزی، صنایع نورد و معادن و… مورد استفاده قرار بگیرند.

در صنایع حال حاضر از جمله در صنایع فولاد و نورد غالبا الکتروموتورهای سه فاز دینامیکی و با کیفیت بالا استفاده میشود (در استفاده های صنعتی گذشته بیشتر از الکتروموتورهای جریان مستقیم DC استفاده میشده است)
الکتروموتور های ولتاژ بالای WEG به منظور استفاده در بالاترین سطح بازدهی، مقاومت و عمر مفید بالا در پر متقاضی‌ترین و سخت‌ترین استفاده‌های صنعتی و فرآیندی طراحی و ساخته شده‌اند. تمامی الکتروموتورهای ولتاژ بالای WEG ، همه‌ی نیازهای دقیق خریداران را کاملا بی نقص طراحی و تولید می‌نماید.


نمونه پروژه اجرا شده شرکت رشد صنعت نیرو در معدن چادرملو استان یزد

الکترموتور 4000 تا 6000 با وزن تقربی 20 تن مربوط به معدن چادرملو که نمونه اصلی آن ساخت شرکت ABB بوده و توسط واحد فنی و مهندسی کارخانه ساخت شرکت رشد صنعت نیرو به صورت مهندسی معکوس و بهینه سازی برخی از مشخصات آن طراحی و ساخته شد.

روتور این الکترموتور از نوع سیم پیچی می‌باشد که کلیه عملیات ساخت و مونتاژ اسلیپ رینگ، ساخت شفت و هسته، ساخت کوئل و مونتاژ آن، رزین کاری و بالانس آن در شرکت رشد صنعت نیرو انجام شده است.

استاتور این الکتروموتور با وزن 14 تن که شامل پوسته و هسته سیم پیچی شده می‌باشد توسط پرسنل اجرایی شرکت رشد صنعت نیرو ساخته شد که تمامی عملیات آن از قبیل جوشکاری پوسته، ماشین کاری پوسته (پیمانکار)، ساخت کوئل، مونتاژ کوئل، VPI (رزین کاری درمحیط خلا و تحت فشار6 بار) و راه اندازی آن در کارخانه رشد صنعت نیرو واقع در هشتگرد انجام شده است.

جهت مشاوره و ثبت سفارش انواع الکتروموتور های ولتاژ  بالا می‌توانید با شماره 88701740 (ده خط) واحد ثبت سفارشات تماس حاصل فرمایید

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: