الکتروموتور خانگی

الکتروموتور خانگی

الکتروموتور خانگی

الکتروموتور خانگی را بشناسید.

اختراع الکتروموتور خانگی زندگی را به معنای واقعی متحول کرد و پایه های زندگی راحت و مدرن خانگی امروزی را ساخت. اولین الکتروموتور خانگی توسط الواجی فیشر (alva j. fisher) در سال ۱۹۰۶ برای ساخت یک ماشین لباسشویی اختراع شد.

الکتروموتور چیست؟

در این سال برای اولین بار در ساخت یک وسیله خانگی ساده از موتور الکتریکی استفاده شد و به سرعت از الکتروموتور خانگی در ساخت وسایل منزل استفاده شد. امروزه در اکثر وسایل خانگی مانند جاروبرقی، خشک کن، پنکه، انواع سیستم های تهویه، یخچال و فریزر، بسیاری از لوازم آشپزی برقی و … موتورهای الکتریکی خانگی مورد بهره برداری قرار می‌گیرند .

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، صنعت الکتروموتور نیز دست‌خوش تحولات بسیاری شد و باعث کوچک و کوچکتر شدن آن ها شد. با توسعه یافتن الکتروموتور کوچک، این محصول توانست بیش از پیش جای خود را در مصارف خانگی باز کند و در وسایل الکترونیکی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد انواع الکتروموتور خانگی

رایج‌ترین مصارف الکتروموتور خانگی کوچک در کامپیوتر است مانند چرخاندن دیسک سی دی، انواع فن‌های خنک کننده و دسته های بازی است. علاوه بر رایانه از موتورالکتریکی خانگی در وسایل الکترونیکی کوچک دیگر از جمله سشوار دستی، چاقو برقی، همزن های دستی، تیغ برقی اصلاح مو و ریش و …  استفاده می‌شود.

از الکتروموتورهای خانگی مورد استفاده در ایران می‌توان از انواع الکتروموتورهای کولری نام برد مانند الکتروموتورهای کولری دو سرعته 1/5 HP، مدل های PM، الکتروموتور های خازن دائم CR، الکتروموتورهای کوچک پرتابل، نام برد و همچنین از انواع آرمیچرو دینام های کوچک در بازارهای داخلی به صورت گسترده استفاده می‌شود .

این دسته از الکتروموتورها در لوازم خانگی از جمله کولرهای آبی و گازی، ماشین لباس شویی و ماشین ظرفشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند که در این زمینه شرکت WEG با تولید الکتروموتورهای DC بدون جاروبک (BLDC) که راندمان بالای 90درصد دارند گام مهمی در زمینه بهینه سازی الکتروموتورهای مورد استفاده در لوازم خانگی برداشته است.

جهت مشاوره و ثبت سفارش انواع الکتروموتور خانگی می توانید با شماره 88701740 (ده خط) واحد ثبت سفارشات تماس حاصل فرمایید

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: