ترانسفورماتور

ترانسفورماتور

ترانسفورماتور را بشناسید. (TRANSFORMER)

ترانسفورماتور دستگاهی است که انرژی الکتریکی در آن از طریق القای الکتریکی در دو یا چند سیم‌ پیچ از یک مدار به مداری دیگر منتقل می‌شود. اصول کار یک ترانسفورماتور بدین صورت می‌باشد که جریان در مدار اول که عموما به آن اولیه ترانسفورماتور گفته می‌شود باعث بوجود آمدن یک میدان مغناطیسی حول سیم پیچ اولیه ترانسفورماتور می‌گردد که اثر این میدان منجر به وجود آمدن یک ولتاژ در مدار دوم که ثانویه ترانسفورماتور گفته می‌شود، می‌گردد که اگر یک بار به قسمت ثانویه ترانسفورماتور اضافه شود باعث ایجاد جریان در سیم پیچ ثانویه می‌گردد. ترانسفورماتورها بر اساس کاربردها، محل نصب و موارد دیگر انواع مختلفی دارند.

ترانسفورماتور های روغنی (OIL TYPE TRANSFORERS)

ترانسفورماتور ها به دلیل تلفات اهمی که دراثر جریان های گردابی و تلفات مغناطیسی که در اثر پدیده پسماند در آن‌ها بوجود می آیند گرم می‌شوند که این حرارت می‌بایست به نحوی از ترانسفورماتور ها خارج شوند در ترانسفورماتور های فشارقوی و پرقدرت به دلیل تولید حرارت زیاد که ناشی از تلفات می‌باشد مجموعه سیم پیچ در محفظه‌ای پر از روغن قرار می‌گیرند. جهت کاهش حرارت ترانسفورماتور یک پمپ روغن با چرخش روغن باعث خنک شدن ترانسفورماتور می‌گردد.

– ترانسفورماتور های توزیع روغنی (Oil Type Distribution Transformers)

– ترانسفورماتور های قدرت روغنی (Oil Type Power Transformers)

– ترانسفورماتور های خاص (Special Transformers)

– ترانسفورماتور های روغنی زیر زمینی و شناور (Under ground and submersible Oil Type Transformers)

– تراسفورماتور های خشک (Dry- Type Transformers)

ترانسفورماتور های خشک که در طراحی آن‌ها از روغن جهت خنک شدن بار به عنوان دی الکتریک استفاده نمی‌شود. در این ترانسفورماتور ها به جای استفاده از هادی‌ های مسی با عایق کاغذی از کابل پلیمری خشک با هادی سیلندری استفاده می‌شود.

– ترانسفورماتور های کوچک Up to 300KVA Small

– ترانسفورماتور های متوسط Up to 3000KVA Medium

– ترانسفورماتور های بزرگ Up to 2000KVA Large

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

جهت مشاوره و ثبت سفارش انواع ترانسفورماتور می‌توانید با شماره 88701740 (ده خط) واحد ثبت سفارشات تماس حاصل فرمایید

توزیع روغنی

توزیع روغنی

ترانسفورماتور های توزیع روغنی که وظیفه آن تبدیل نهایی ولتاژ در شبکه های توزیع برق می‌باشد. این ترانسفورماتور سطح ولتاژ شبکه توزیع فشار متوسط را کاهش داده و به سطح ولتاژ مورد نیاز مشترکان می‌رساند.این ترانسفورماتور ها دارای توان‌ های مختلفی هستند. در توان‌ های پایین این ترانسفورماتور‌ها در ارتفاع و بین دو تیر برق قرار می‌گیرند و در توان های بالا در محفظه مخصوص قرار داده می‌شوند.

قدرت روغنی

ترانسفورماتور های قدرت که اکثرا در نیروگاه ها و پست های فشار قوی و صنایع سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ترانسفورماتور‌ ها در شرکت WEG در بازه توان 3000KVA تا 50000KVA تولید می‌شوند. ساختار این ترانسوفرماتور مانند ترانسفورماتور‌ های توزیع می‌باشد ولی با توجه به توان بالای آن‌ها امکانات حفاظتی و سیستم خنک کاری پیشرفته تری دارند.

تراسفورماتور های خشک

ترانسفورماتور های خشک که در طراحی آن‌ها از روغن جهت خنک‌کاری استفاده نمی‌شود.در این ترانسفورماتور ها به جای استفاده از شمش مسی عایق شده از کابل پلیمری خشک با مس با مقطع گرد استفاده شده تا تلفات کاهش محصوص داشته باشد. این نوع ترانسفورماتور ها نیاز به حداقل نگهداری دارند. از ترانسفورماتور های خشک با توجه به ایمنی بالای آن می‌توان در ساختمان‌ ها، تونل ها و حتی در کارخانجات نیز مورد استفاده قرار گیرد و در مواجهه با آتش و رطوبت مقاوم می‌باشند استفاده از ترانسفورماتور های خشک از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه می‌باشد.

ترانسفورماتور های خاص

این نوع ترانسفورماتور ها بر اساس نیاز کارفرما و شرایط محل نصب و مشخصات الکتریکی مورد نیاز و متدهای پیشرفته طراحی و ساخته می‌شوند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: